piątek, 11 czerwca 2010

Placek owsiany, dla normalnych inaczej :)

Już w którymś poście opisywałam jak wygląda moje śniadanie. Jak ktoś nie czytał to pozwolę sobie przypomnieć. Na śniadanie nie zmiennie jem płatki mieszankę płatków i orzechów, które sama robię. Skład zależy co akurat fajnego znajdę w sklepie, ostatnio zapytana przez koleżankę, czy dodaje jakiś innych płatków oprócz owsiany, odpowiedziałm "nie", po czym zastanowiłam się dlaczego właściwie nie.. , więc moja mieszanka, której wyszło chyba na 2 miesiące jedzenia, zawiera płatki owsiane górskie, płatki żytnie, pszenne i otręby.

Ja zdaję sobie sprawę, że nie każdy mógłby lubić takie śniadanie. Bo jak nie robię placka, to zalewam 50g takiego szalonego mixu, zwykła wrzącą wodą, a nie mlekiem i bez cukru. Do tego garstka suszonych śliwek czy żurawiny, a na osobnej patelni smarze sobie dwa białka jaj, tez bez soli i bez przypraw..
A placek wykonuje się banalnie, w blenderze miksujesz 50 g owych płatków, wbijasz dwa białka jaj, miksujesz i wykładasz na patelnie, bez tłuszczu. Przyrumieniasz w obu stron, dodajesz na górę trochę suszonych owoców i rozkoszujesz się chyba najzdrowszym śniadaniem, jakie ktoś wymyślił. Kto się przekona to polecam, innych nie zmuszam do niczego. A tych, którzy się tak odżywiają (kto wie tez wie) - serdecznie pozdrawiam!
[Listonic]

Od Veni - food

3 komentarze:

grazyna pisze...

bardzo pomysłowy ten placek ! A śniadanka jakie zdrowe :)

chantel pisze...

robiłam podobne placki, tylko daję czasem starte jabłka do środka, a czasem nie, no i mąkę :)
co do śniadań, to jem podobnie, owsianka zalewana wodą lub wodą z dodatkiem mleka, wszystko "na papkę" a nie na pływająco + jakieś dodatki owocowe, orzechowe, serkowe. Niektórym się przewraca w żołądku na sam widok owsianki, sama nie wiem dlaczego ;) przecież to pychotka :)
A no to wychodzi na to, że jestem normalna inaczej :D

Arvén pisze...

W tygodniu wolę przeznaczyć te dziesięć minut podczas których przygotowałabym owsiankę, na sen.
Ale kiedy weekendami mam czas na spanie i przygotowanie śniadania...owsianka zmiata wszystko :P