piątek, 11 czerwca 2010

Placuchy waniliowe, serowe, z czekoladą

Kolejny odsłona placków, tym razem serowych, z dodatkiem czekolady. Łatwe do przygotowania - w sumie o to w naleśnkach i plackach chodzi - ma był łatwo, miło i przyjemnie, z dodatkiem dobrego smaku i przyjemności we wcinaniu. Chyba całe jedzenie polega na przyjemności jego wsuwania, bez wyrzutów sumienia.. A jak ktoś takowe ma, to proponuje takie placki zjeść z rana, a nie późnym popołudniem..
Placki polubiły się z czekoladą, do tego stopnia, że postanowiły wziąć los w swoje placuszkowate łapki i same się tą czekolada umazać. Po raz kolejny nie pozostało mi nic innego jak patrzeć na te dziwy i je fotografować :D

Od Veni - food

Placuchy waniliowe, serowe, z czekoladą

Jeden serek waniliowy typu "Danio" - 150g
Opakowanie twarogu (ja dałam takiego do kanapek) - 200g
jajko
1/2 szklanki mąki
tabliczka czekolady
łyżka śmietany

[Listonic]

Serki wsadzasz do miski, i za pomocą blendera je łączysz. Dodajesz jajco i dalej kręcisz. Na koniec wsypujesz trochę mąki i dalej, za pomocą miksera - przekonujesz składniki ze powinny się złączyć. Jak to się stanie, smażysz w dużej ilości oleju, aż placki nie będą rumiane z jednej i drugiej strony. Co do czekolady.. ja po prostu rozpuściłam tabliczkę mlecznej czekolady i skoro samym plackom się to podobało to znaczy, że takie rozwiązanie wystarczy. Jak nie chce Ci się do miski i patelni, brudzić jeszcze innych naczyń, kup gotowy sos czekolady albo zastap go miodem albo powidłami śliwkowymi. Jak Twoje własnoręcznie wyhodowane placki będą tak samo zachwycone jak moje - znaczy że jest gitara. A na pewno będą :)

5 komentarzy:

Arvén pisze...

Zdjęcie mnie rozwaliło na łopatki :D
Placki też zrobię...ale raczej mając w planach intensywny wysiłek fizyczny...

floral canvas pisze...

Oh awesome, thanks a lot for sharing these with us! Really great recipe!

sunset canvas pisze...

These look delicious, want some now!

london canvas pisze...

Great work, thanks a lot!

pop art canvas art pisze...

That's interesting, thank you for the great news!